Küçük et benzeri kabarık Siğiller

Küçük et benzeri kabarık Siğiller ve Tedavisi

Küçük et benzeri kabarık Siğiller, Et benleri, Kabarcık siğiller, Siğil nasıl dökülür, Kalıcı hızlı tedavisi, Kurtulanlar, İyileşenler, Yorumları, Makat kanseri.

Anal siğiller, insan papilloma virüsü (HPV) adı verilen bir virüsün neden olduğu cilt lezyonlarıdır. HPV, genellikle cinsel temas yoluyla bulaşır ve genital bölge, anüs ve ağız çevresinde lezyonlara neden olabilir.

Anal siğillerin belirtileri şunlar olabilir:

  1. Küçük, et benzeri kabarık lezyonlar: Genellikle beyaz veya ten rengindedirler ve anal bölgede, makat çevresinde veya genital bölgede görülebilirler.
  2. Kaşıntı veya yanma: Anal bölgede kaşıntı veya rahatsızlık hissi olabilir.
  3. Kanama: Siğiller tahriş olduğunda veya dışkılama sırasında kanama olabilir.
  4. Anal ağrı veya rahatsızlık: Özellikle büyük siğiller, otururken veya dışkılama sırasında ağrıya neden olabilir.

Eğer anal siğillerden şüpheleniyorsanız, bir sağlık profesyoneline başvurmanız önemlidir. Doktor, muayene ile tanıyı teyit edecektir. Tedavi seçenekleri arasında kriyoterapi (dondurma), elektrokoterizasyon (elektrik akımı kullanarak yakma), lazer tedavisi, ilaç tedavisi veya cerrahi çıkarma gibi yöntemler bulunabilir.

Ancak, unutmayın ki anal siğilleri tedavi etmek yeterli değildir; HPV’nin cinsel yolla bulaşabilen bir virüs olduğunu göz önünde bulundurarak, cinsel partnerlerinizle korunmanız ve düzenli taramalar yaptırmanız önemlidir. Ayrıca, HPV aşısı bu tür lezyonların önlenmesinde etkili olabilir. Sağlık uzmanınız en uygun tedavi yöntemini ve korunma önlemlerini belirlemede size rehberlik edecektir.

Makat Siğilleri, HPV Virüsü, Genital siğiller tedavisi için dikkat edilmesi gerekenler.

HPV bir virüstür Lezyonları, siğil benzeri normal siğiller değildir. HPV virüsünü Negatif etmek gerekir. Normal siğil olmadığı için Yakmayla, Dondurmayla, Lazerle, Asit içerikli damlalar ve krem ile geçmez. Cildinizi tahriş ettiğiniz için çoğalarak yayılır. Doktorlarınızdan Bilgi Alınız.

Makat Siğil Kremleri Kesin Çözümü İyileşenler Kurtulanlar

Makat siğillerinden kurtulanlar iyileşenler tedavisi için neler kullanmışlar nasıl iyileşmişler makat siğili forum ve yorumlardan okuyabilirsiniz dilerseniz sizlerde paylaşımda bulunabilirsiniz.

Benzer Yazılar

Yorum Yaz

Bir Cevap Yazın